Воденият от Атанас Петров и Мартин Живков Медичина (Търгу Муреш) победи гостуващия КСМ Букурещ (Букурещ) с 3:1 гейма (25:22, 25:20, 23:25, 25:19) в среща от десетия кръг на женското волейболно първенство в Румъния.

Топреализатор на мача стана българската волейболистка Габриела Цветанова, която записа 20 точки (4 аса, 15 атаки, 1 блокада) за победителките.  Така Медичина запази четвъртото си място в таблицата с класирането, като вече има 19 точки от шест победи и четири загуби.

В дербито на кръга, Динамо Ропрест (Букурещ), с Цветелина Заркова, Мария Каракашева и Диана Ненова в състава си, допусна първата си загуба за сезона, пише bgvolleyball. Столичният гранд инкасира тежко домакинско поражение с 0:3 (23:25, 21:25, 21:25) от шампионките Щиинца (Бакъу), което го свали на третото място във временното класиране. Динамо е с 26 точки от девет победи и една загуба, на 4 точки от лидера Щиинца, който е с един изигран мач повече, и на 1 точка от втория Алба (Блаж).

На 7 декември Динамо ще гостува на съгражданките си от КСМ, а Медичина – на Уник (Пиатра Нямц).