Мъжкият отбор на КВК Габрово победи като гост Миньор (Перник) с 3:1 (25:9, 21:25, 25:12, 25:13) в мач от осминафиналите за Купата на България.  Над 300 зрители се събраха да подкрепят своите в битката с вицешампионите от Суперлигата на България. Първият гейм попари ентусиазма им, като станаха свидетели на бърза развръзка, а миньорци реализираха едва 9 точки.

Във втората част обаче имаше пълни емоции за запалянковците, които имаха радостта да аплодират играта на своите. Гостите буквално „заспаха”, а домакините се възползваха от ситуацията, като се разиграха, пише bgvolleyball.com. Перничани засилиха сервиса си и отбелязаха 7 точки от начален удар, като разбиха посрещането на гостите. Габровци не можаха да се отърсят от това положение като лежерно отстъпиха едни гейм на перничани.

Гостите се стабилизираха, като да края на мача имаха пълно превъзходство и постигнаха крайната победа само с един изгубен гейм.