Галатасарай завърши на четвърто място в мъжкия турнир за Купата на Турция, без да успее да постигне нито една победа в последната фаза от надпреварата в Газиантеп. И третия състезателен от Финалната четворка Владимир Николов и съотборниците му допуснаха загуба. В де факто малкия финал на турнира те отстъпиха пред Истанбул Бююкшехир Беледийеси (Истанбул) с 2:3 (16:25, 25:22, 16:25, 25:20, 10:15). Българският диагонал пропусна първия гейм, във втория влезе от ъгъла, а за следващите три вече беше в основната седморка на Галатасарай. Той направи 11 точки. Другият българин в отбора – либерото Теодор Салпаров, отново не игра заради ограничението в броя на чужденците.

Носител на трофея стана Халкбанк (Анкара), който надигра Аркас Спор (Измир) с 3:2 (23:25, 35:33, 25:20, 22:25, 15:12) в последния мач от програмата и на практика финален двубой за купата. Столичният тим победи и трите си съперника в Газиантеп и с общо 7 точки оглави крайното класиране във Финалната четворка.