Воденият от българския треньор Драган Нешич мъжки Галатасарай приключи участието си в третия по сила европейски клубен турнир - Купата на претендентите. В домакинския си четвъртфинален реванш турският отбор се засили към златен гейм, след като поведе с 2:0 гейма срещу руския Урал (Уфа). След това обаче допусна пълен обрат за крайното 2:3 (28:26, 27:25, 13:25, 26:28, 10:15). Диагоналът на Галатасарай Владимир Николов отбеляза 21 точки и стана втори по резултатност след Томи Чошкович с 23. Топреализатор на мача стана Леандро Висото с 31 точки за победителите. В полуфиналите Урал ще срещне полския Делекта (Бидгошч), а италианският Копра Елиор (Пиаченца) на Христо Златанов ще се изправи срещу чешкия Дукла (Либерец)./БЛИЦ