Българският национален отбор за младежи до 19 г. ще играе за разпределение на местата от пето до осмо на европейското първенство в Турция. Това стана ясно, след като тимът на домакините отстъпи на Германия с 0:3 (25:27, 28:30, 18:25). Нашите се надяваха на турска победа с 3:0 или 3:1, за да се класират за полуфиналите.

Така българските национали останаха на трето място в своята група и няма да ще очакват четвъртия от другата група, за да опитат да се класират в Топ 6 на Европа. Място в шестицата ще позволи на тима на Драган Иванов да се класира за Световното първенство в Аржентина през лятото.

Най-вероятно съперник на България ще бъдат съседите от Сърбия, което загубиха от Полша с 0:3 (15:25, 12:25, 17:25). Това означава, че сърбите почти сигурно ще завършат на четвърто място в групата си.