Германия победи трудно Турция с 3-2 (25:22, 42:44, 25:23, 19:25, 15:12) във волейболната Лига на нациите

Срещата ще се запомни и с рекордно дългия втори гейм, който отиде на сметката на Турция след 47 минути игра - 44:42. Това се оказа и геймът с най-голям резултат в историята на турнира.

Така Германия е на 11-о място във временното общо класиране на Лигата с 3 победи, 5 загуби и 9 точки. Турция пък остава на предпоследната 15-а позиция с едва 1 победа, 7 загуби и 5 точки в актива си.

Над всички за Бундестима станаха Тобиас Бранд (59% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) и Мориц Карлицек (2 блока, 1 ас, 39% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане) с 22 и 21 точки за победата.

За тима на Турция Ефе Мандърачъ реализира 27 точки (2 блока, 1 ас, 52% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане). Каан Гюрбюз добави още 21 точки (4 блока и 38% ефективност в атака), но и това беше недостатъчно за успех.