Воденият от Пламен Константинов Губерния (Нижни Новгород) отстъпи на Урал (Уфа) с 0:3 гейма (22:25, 16:25, 24:26) и по този начин пропусна възможността да се класира на финала в Суперлигата на Русия. Гибона и момчетата му загубиха серията с 1:3 и ще спорят за бронзовите медали.

Съперниците на Губерния и Урал във финалните плейофи ще станат ясни след края на другата полуфинална серия. В нея Белогорье (Белгород) води с 2:1 победи срещу Зенит (Казан), а четвъртият мач се играе тази вечер в Белгород.

С пропуснатата възможност за класиране на финала Губерния се размина с Шампионската лига. Пламен Константинов и избраниците му обаче ще играят на европейската сцена. Губерния се класира директно за участие в турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV) без значение дали ще спечели или загуби малкия финал в Русия.

Това ще е и първо историческо участие на тима от Нижни Новгород в европейските клубни турнири.