Продължават успешните изяви на бившия български национален капитан Пламен Константинов като треньор. Воденият от Гибона турски Зираат Банкасъ (Анкара) се класира за 1/8-финалите на втория по сила европейски мъжки клубен турнир - за Купата на ЦЕВ. Избраниците на Контантинов се справиха безпроблемно с гостуващия израелски Макаби (Тел Авив), побеждавайки го с 3:0 гейма (25:20, 25:16, 25:19) за 66 минути игра. След успеха с 3:1 в първия мач в Израел, момчетата на Гибона продължават напред.

Българинът Александър Виналиев бе втори съдия на срещата, играна пред около 1000 зрители в Анкара.

Следващият съперник на Зираат ще стане ясен днес след изиграването на реванша между унгарския Коло-Мех (Кечкемет) и австрийския хотВолейс (Виена). В първия мач австрийците спечелиха с 3:1. /БЛИЦ