Воденият от Пламен Константинов турски тим Зираатбанк размаза ЦСКА с 4:0 гейма (25:21, 25:15, 25:12 и 25:23) във втората контрола между двата отбора, която се игра тази вечер в зала "Васил Симов" в София. В понеделник селекцията на Гибона успя да спечели първата проверка с "армейците" след тайбрек в Правец с 3:2 гейма. Така Константинов записа успешен дебют начело на турския тим. В петък отново в Правец е третата контрола между ЦСКА и Зираатбанк.

Днешният мач продължи 81 минути. За ЦСКА в първите два гейма играха Евгени Иванов, Ивайло Стефанов и Николай Иванов, а след това влязоха и останалите волейболисти с изключение на Владислав Александров, намиращият се в слаба форма Филип Майо и лекуващият контузия Теодор Тодоров.

След срещата треньорът на гостите Пламен Константинов естествено бе доволен от победата. Според него възпитаниците му са играли силно в защита, като са се представили много по-добре отколкото в първата среща между двата отбора в Правец.