Българският треньор Пламен Константинов записа нови три победи като треньор на Газпром-Югра (Сургут). Избраниците на Гибона продължиха успешната си серия в предварителния кръг от зона 4 на Купата на Русия по волейбол.

В четвъртия кръг на надпреварата, тимът воден от Пламен Константинов победи Кузбасс (Камерово) с 3:0 гейма (25:21, 25:23, 25:19), а в петия кръг добави нов чист успех и срещу Югра-Самотлор (Нижневартовск) с 3:0 гейма (25:23, 25:21, 25:16). И в двата мача най-резултатен за отбора от Сургут бе Антон Мисин, който отбеляза съответно 19 и 12 точки за успехите на своя тим.

Така съставът на Пламен Константинов завърши в турнира с актив от 2 загуби и 3 победи и зае второто място в класирането, след Локомотив (Новосибирск). Следващият, втори турнир от предварителната фаза на Купата на Русия е от 15 до 21 септември в Новосибирск.