Волейболистите на България записаха трета победа в контролите преди Лигата на нациите. Воденият от Николай Желязков тим обърна европейския шампион Италия с 3:2 (20:25, 26:24, 21:25, 25:23, 15:13) в първата контрола помежду им в Кавалезе. Миналата седмица родните национали записаха два успеха - над Испания - с 4:1 и 5:0 гейма.

В първата част италианците бяха категорични, а вторият гейм бе по-оспорван и в него "лъвовете" поведоха в ключовите моменти, демонстрирайки характер и воля за победа.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Третият гейм бе равностоен, но след 18-та точка "адзурите" се откъснаха и поведоха в мача. Играта и в четвъртия гейм бе равностойна, но атаката и блокадата на българските волейболисти оказаха влияние и резултатът бе изравнен.

В тайбрека борбата бе точка за точка. След 11:11 момчетата на Николай Желязков набраха инерция и победиха домакините.

Най-резултатен бе Мартин Атанасов с 21 точки (1 ас, 2 блокади), Алекс Грозданов и Радослав Парапунов реализираха по 9 точки (3 блокади) (1 ас, 1 блокада).

Стартов състав на България: Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Владислав Иванов - либеро.