Националният отбор на България по волейбол за юноши до 17 години спечели европейската квалификация, която се проведе в залата на Левски в София.

Във финала на турнира волейболистите на старши треньора Андреа Буратини се наложиха с 3:0 (25:21, 25:14, 25:20) гейма над Финландия. По този начин българският отбор завърши не само без загуба, но и без загубен гейм в квалификацията и ще участва на европейското първенство през юли.

И трите гейма в мача се развиха по сходен сценарий, като България повеждаше в резултата още от самото начало и поддържаше солиден аванс, за да не даде шанс на гостите дори да си помислят за обрат.

Петьо Иванов приключи с 14 точки за Българския отбор, а с 12 остана Жасмин Величков. За Финландия Виктор Вилямаа се отчете с 14 точки.