Преследващият шампионската титла Дея спорт (Бургас) допусна сензационна загуба у домa, но въпреки това спечели предсрочно първото място в редовния сезон на Efbet Супер Волей. След домакинската загуба от Черно море (Варна) с 0:3 гейма в миналия кръг, тази вечер воденият от Франческо Кадеду тим отстъпи вкъщи и на Пирин (Разлог) с 1:3 гейма (25:27, 23:25, 35:33, 23:25) в мач от предпоследния 21-и кръг.

Особено инфарктен бе третият гейм, в който гостите от Разлог пропуснаха няколко мачбола, а Дея спорт в крайна сметка стигна до 35:33 и последва четвърта част, която обаче бе спечелена от Пирин.

Най-резултатен за Пирин стана Мариян Наков с 23 точки. Капитанът Радослав Попов се отчете с 16 т.

За Дея спорт бразилецът Лукаш Мадалос заби цели 32 точки, които обаче не бяха достатъчни. Теодор Тодоров се отчете с още 13 т., но и това не помогна за успеха.

Независимо от поражението, бургазлии спечелиха първото място в редовния сезон, след като тази вечер Берое победи драматично у дома втория в подреждането Левски с 3:2 гейма. Така Дея спорт стана победител, като към момента е с 18 победи, 3 загуби и 52 точки. В последния 22-ия кръг възпитаниците на Кадеду излиза срещу шампионите от Нефтохимик 2010 в бургаското дерби. Срещата е в събота (16 март) от 18:00 часа.