Волейболните националки не успяха да направят чудото и да победят фаворита САЩ в битката за участие на олимпийските игри в Токио през 2020 година. Тимът на Иван Петков отстъпи на домакините на олимпийската квалификация с 2:3 (25:21, 18:25, 25:21, 20:25, 10:15) в Шривпорт-Боузър Сити.

България започна отлично в началото на първия гейм и поведе бързо с 8:4. Постепенно американките започнаха да намаляват изоставането си и изравниха за 16:16. Все пак българките взеха частта с 25:21. Нашите започнаха силно и във втората част, където поведоха с 9:6. Последва спад в представянето на нашите момичета, а американките изравниха резултата в мача след 25:18.

Третия гейм беше изключително равностоен, като двата тима постоянно си разменяха водачеството в резултата. Все пак, в края българките съумяха да обърнат от 17:19 до 25:21. САЩ диктуваше събитията през четвъртата част, която я спечели без проблеми с 25:20. Тайбрекът започна равностойно до 6:6, след което американките бяха неудържими и с 15:10 стигаха до победата, а с това се доближиха до участие на олимпийските игри.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Най-резултатна за България беше капитанката Елица Василева с 24 точки. Мирослава Паскова добави още 21 точки (1 ас). Джордън Ларсън реализира 23 точки (2 аса) за американките. Джордън Томпсън завърши с 19 точки, а Кимбърли Хил се отличи със 17 точки (2 аса).

Така българките са на второ място във временното класиране в групата с 1 победа, 1 загуба и 4 точки, като запазват теоретични шансове за класиране за олимпийските игри. САЩ е начело с 2 победи от 2 мача и 5 точки. Само победителят в турнира се класира директно за Токио 2020.

Тази вечер в полунощ България излиза в последния си мач срещу Казахстан, който отстъпи на Аржентина с 1:3. Преди това от 21:00 часа американките играят с аржентинките. В тези мачове трябва да се надяваме на грешка на САЩ и победа на българките, за да се класираме за олимпийските игри.