Волейболният шампион на България при жените ЦСКА сътвори впечатляващ обрат в първия си мач в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". Момичетата на Юлия Иванова и Атанас Лазаров успяха да обърнат и победят като гости кипърския АЕЛ (Лимасол) с 3:2 (24:26, 20:25, 25:15, 25:16, 15:12) в първи мач от 2-ия кръг.

Домакините започнаха много добре и бързо поведоха с 2:0 гейма след 26:24 и 25:20. “Армейките” веднага отговориха и вкараха мача в тай-брейк. Волейболистките на АЕЛ дръпнаха с 6:4, но ЦСКА изравни при 7:7. В крайна сметка българките спечелиха петия решителен гейм с 15:12, а с това и мача с 3:2.

Реваншът е следващия вторник (14 декември) от 17:00 часа в София. При нова победа "червените" ще продължат напред към 1/16-финалите на турнира./БЛИЦ

АЕЛ (ЛИМАСОЛ) - ЦСКА 2:3 (26:24, 25:20, 15:25, 16:25, 12:15)