Българският национален отбор по волейбол се падна заедно с тимовете на Китай, Франция и Чехия в група Е на световното първенство, което ще се проведе следващата година в Италия. Жребият беше теглен тази вечер от 20:00 часа българско време в Рим и отреди мачовете от нашия поток да се играят в Торино. Капитанът на "трикольорите" Владимир Николов присъства на церемонията точно 330 дни преди старта на Мондиала.

Според формулата на състезанието, първите три отбора от всяка група ще се класират за следващата фаза, в която ще бъдат сфомирани нови шест групи от по три отбора. Първите два тима от всяка от тях ще играят в третата фаза, разпределени в четири групи от по 3 отбора, победителите от които ще оформят финалната четворка./БЛИЦ