Националния отбор на България по волейбол победи Иран с 3:2 (25:23, 23:25, 27:25, 18:25, 19:17) в приятелска среща. Нашите играха под възможностите си и логично стигнаха до успех едва след тайбрек. Селекционерът Камило Плачи заложи на следната стартова шестица - Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Стоян Самунев - Мартин Божилов-либеро.

Нашите бързо поведоха в началото на мача, след две поредни двойни блокади, а при първото прекъсване резултата бе 8:2 в тяхна полза. Постепенно иранците съкратиха преднината и успяха да стигнат до равенство – 21:21. Георги Братоев и компания стигнаха до геймбол при 24:22, а Тодор Алексиев заби последната точка - 25:23.

Иран дръпна с 2 точки на първото техническо прекъсване за втория гейм – 8:6. Волейболистите от гостуващия тим задържаха тази разлика до края на гейма, като нашите се добраха до 23:23, но загубиха следващите две разигравания – 23:25 за Иран.

Третият гейм също започна добре за гостите. Те успяха да дърпнат в резултата, но Цветан Соколов и съотборниците му обърнаха нещата в тяхна полза – 16:13 на второто прекъсване. До края на гейма волейболистите на Камило Плачи се измъчиха, но стигнаха до успех със 27:25.

Водените от Хулио Веласко гости поведоха в началото на 4-ия гейм със 7:4. Те продължиха да трупат преднина и до края на тази част тя бе 7 точки – 25:18 за Иран.

В решителния тайбрек нашите тръгнаха добре и дръпнаха с 3:1, но до техническото прекъсване резултата бе в полза на гостите – 7:8. Двата състава продължиха точка за точка до 16:16. Два аса на Цветан Соколов обаче решиха нещата в наша полза - 19:17 и в мача с 3:2 гейма.

Утре двата тима отново излизат един срещу друг.