Волейболистите на испанския КАИ Теруел победиха Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (26:28, 25:23, 20:25, 25:19, 15:12) в мач от Шампионската лига. Дупничани могат да съжаляват за поражението, тъй като водеха с 2:1 гейма, но допуснаха обрат, лишил ги от първа победа като гост в турнира.

Момчетата, водени от Найден Найденов, със спечелената 1 точка от този мач останаха на 3-ото място във временното класиране на група F с 4 точки. До момента Марек има една победа и три загуби. Преди седмица дупничани постигнаха първи успех именно срещу испанците, в залата в Самоков с 3:1 гейма. При победа днес Марек щеше си гарантира третото място в групата и участие във втория по сила евротурнир за Купата на ЦЕВ.

КАИ (Теруел, Испания) - Марек Юнион-Ивкони (Дупница) 3:2 (26:28, 25:23, 20:25, 25:19, 15:12)

КАИ (Теруел): Серхио Аранц, Хуан Карлос Баркала, Мануел Севияно, Максимо Торсело, Мануел Парес, Хосе Мигел Сугранес - Франсеск Ленас-либеро
Старши треньор: Оскар Новийо.

Марек: Гьорги Гьоргиев, Тодор Вълчев, Златан Йорданов, Дмитрий Бахов, Костадин Гаджанов, Борислов Апостолов - Мартин Божилов-либеро
Старши треньор: Найден Найденов