България отстъпи на Италия с 1:3 (18:25, 25:18, 22:25, 24:26) в мач от Група “D” на финалната шестица Световната лига по волейбол. По този начин “лъвовете” и “адзурите” се изравниха по точки и участниците в полуфиналите от нашия поток ще станат ясни след утрешния мач между Италия и Аржентина.

Играчите на Камило Плачи се нуждаеха поне от два спечелени гейма, за да си гарантират на 100% участието на полуфиналите. Българите можеха да вземат третата и четвъртата част, но и в двата сета изтърваха преднина в резултата.

Италия спечели първия гейм с 25:18. “Адзурите” напрупаха аванс още от самото начало на мача и не допуснаха българите да ги настигнат. Италианският сервис доста затрудни българското посрещане, а Иван Зайцев беше нуедържим и направи шестте си точки в този гейм от атака. Цветан Соколов отговори с пет точки за България.

Българските национали отговориха и спечелиха втората част с 25:18. Много силно се представи нашата блокада. Цветан Соколов реализира 8 точки през този гейм, въпреки че Зайцев продължава силното си представяне за Италия и направи 5 точки от атака.

Италия отново поведе в резултата, след като спечели третия гейм с 25:22. Българите имаха аванс от пет точки за 20:15, но италианците успяха да изравнят за 20:20 след силна игра на блокада. Доброто им представяне продължи до края на частта, а геймът беше затворен след сервис в аут на Соколов.

Четвъртият гейм също не се разви добре за българите. Италианците спечелиха с 26:24, след като успяха да наваксат три точки изоставане след второто техтическо прекъсване. “Лъвовете” имаха големи затруднения с атаките на Емануеле Бирарели, а Иван Зайцев продължи да бъде заплаха при атаките си.

България – Италия 1:3
(18:25, 25:18, 22:25, 24:26)

България: Георги Братоев – 3 точки, Светослав Гоцев - 7 т., Тодор Скримов – 11 т., Виктор Йосифов – 8 т., Тодор Алексиев – 6 т., Цветан Соколов – 27 т., Теодор Салпаров – либеро (Данаил Милушев, Добромир Димитров)

Италия: Томас Берета – 7 точки, Симоне Пароди – 8 т., Иван Зайцев – 19 т., Кристиан Савани – 12 т., Драган Травица – 2 т., Емануеле Бирарели – 17 т., Андреа Джови – либеро (Филипо Ланца, Матео Пиано)