Срещата се игра пред 3300 зрители в зала "Индоор Спортс Сентър" в Айндховен. Италия стартира много зле и загуби първите 2 части с 21:25 и 23:25, но след това успя да изравни с успехи в следващите 2 гейма след 25:19 и 25:15, преди да спечели тайбрека и мача след 15:5 в заключителната пета част.

Кристиан Савани стана най-резултатен за "Скуадра адзура" с 21 точки, докато влезлият като резерва Михал Лашко добави 17 пункта за успеха. За отбора на Холандия Кай Ван Дийк реализира 12 точки, а опитните Витце Койстра и Роб Бонте завършиха с по 11 точки.

Въпреки победата си обаче Италия остана на 3-то място във временното класиране на Група "А" с актив от 5 точки, а докато Холандия е на 2-ра позиция с 11 точки, колкото има и лидера САЩ. /БЛИЦ