Европейският волейболен вицешампион Италия разгроми домакина Япония с 3:0 (25:22, 26:24, 25:22) гейма в мач от 10-ия кръг на Световната купа. "Скуадра адзура" остана на 4-о място с 21 точки след 7 победи и 3 загуби, колкото има и световният шампион Бразилия на 3-ото място. И двата отбора продължават да имат шансове за Топ 3, което дава право на участие на Олимпиадата в Лондон догодина. За да стане това Италия трябва да бие утре изненадата Иран с 3:0, а Бразилия да загуби поне гейм от Япония. За Олимпиадата вече се класираха Русия и Полша, които няма да участват на квалификацията догодина в София. За нашите национали би било добре и Италия да получи квота от Световната купа, за да отпадне от квалификацията.

Най-резултатен за италианския тим стана Михал Ласко с 13 точки, а Алесандро Фей добави 11 точки. За японците Тацуя Фукузава реализира 14 точки./БЛИЦ