ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Италия е новият световен шампион по волейбол за мъже. Волейболистите на Фердинандо де Джорджи сразиха вече бившите първенци на планетата и домакини от Полша с 3:1 (22:25, 25:21, 25:18, 25:19) в големия финал пред 12 000 зрители, изпълнили зала "Арена Сподек" в Катовице.

Домакините спечелиха доста трудно оспорвания първи гейм, но италианците доминираха в следващите три части, побеждавайки убедително във всяка една от тях, за да триумфират с титлата.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Най-резултатен бе Даниеле Лавия с 19 точки (1 ас, 2 блокади), с 14 точки приключи Алесандро Микелето (1 ас, 2 блокади). Юри Романо добави 13 точки. За съперника Александър Сливка се отчете с 12 точки (3 блокади), с 11 точки завърши Камил Семенюк.

Така волейболистите на Фердинандо де Джорджи спечелиха бленуваната от Италия 24 години четвърта титла, след тези от 1990, 1994 и 1998 година. След това италианците не бяха достигали дори до мач за спечелване на медал. "Адзурите" разбиха мечтата на поляците за трети пореден и общо четвърти трофей, оставяйки ги със среброто за втори път след 2006 година, когато те губят от Бразилия. "Дружина полска" остава с три титли във витрината си (1974, 2014, 2018).

По-рано пък Бразилия завоюва бронзовите медали от шампионата след успех над Словения също с 3:1 гейма.