След като групата с националния отбор по волейбол на България за юноши младша възраст се завърна в родината след спечелването на балканската титла в Румъния, BGvolleyball.com потърси коментар от старши-треньора Иван Халачев:

"Балканското първенство беше един много силен турнир, на високо ниво", заяви селекционерът.

"Личеше си, че много от отборите провеждат централизирана подготовка, което означава, че са много по-сработени от нас. Ние проявихме характер, когато трябваше. Особено на мача с Румъния излязохме от една чисто психологически много трудна ситуация – да изоставаш с 0:2 гейма срещу домакина. На финала срещнахме турския отбор, който се отличаваше между всички останали с добрата си сработка и с добрата си игра. В първия гейм допуснахме много индивидуални грешки и го загубихме, но след това всичко си дойде на мястото. Заиграхме тактически правилно и успяхме да ги пречупим. Психиката е слабото място на турския тим. Опитаха се да се върнат в четвъртия гейм с доста промени в състава си, но гейма го затворихме ние. Като цяло, много съм доволен. Момчетата показаха дух, характер и желание! Наистина тръгнахме за този шампионат на тъмно, тъй като нямахме никаква информация с кого трябва да играем. Не сме имали за цел да спечелим титлата, но апетитът идва с яденето...".