Волейболният Халкбанк (Анкара), в който играе българският национал Цветан Соколов, продължава да се бори за среброто в турската Лига 1. Възпитаниците на италианския треньор Лоренцо Бернарди надиграха съгражданите си от Зираатбанк с 3:0 (25:20, 25:22, 33:31) във втория мач от втория финален турнир на шампионата. Изненадващо българският национал и звезда на Халкбанк Цецо Соколов отново остана извън групата за мача. В негово отсъствие най-полезен за Халкбанк стана кубинският посрещач Османи Хуанторена с 16 точки, а световният шампион с Полша Михал Кубяк добави още 12 точки.

Аркас Спор (Измир) стана предсрочно шампион на Турция. Това стана факт, след като тимът би категорично Галатасарай с 3:0 (25:18, 25:18, 25:17). Канадският диагонал и национал Гавин Шмит отново стана най-полезен за Аркас с 19 точки. Аркас води убедително във временното класирането на финалните турнири с 14 точки и е сигурен шампион на Турция преди последния си мач утре. Това е 4-та титла на страната за клуба. Волейболистите на Халкбанк са втори с 9 точки, а Зираатбанк е трети със 7 точки.