Българският женски национален отбор по волейбол завърши на четвърто място във финалите на Световното Гран При във Варна, след като отстъпи на Пуерто Рико с 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 22:25). Това беше последният мач на Ева Янева и Мария Филипова за българския тим.

„Лъвиците“ започнаха мача мобилизирано и спечелиха първия гейм, макар и трудно. След обещаващото начало настъпи спад, който българките не успяха да преодолеят. Пуерториканките се възползваха и спечелиха втората част. В третия гейм те поведоха с убедителното 18:8, като отбелязаха пет аса отбеляза Аурея Крус.

В четвъртата част волейболистките ни отново частично намериха верния ритъм, като поеха водачеството и на втората почивка имаха 3 точки преднина 16:13. В този момент съперничките направиха обрат, спечелиха гейма, а с това и крайната победа.

Реализатор за Пуерто Рико стана Карина Окасио с 27 точки. С най-голям актив от българките завърши Емилия Николова с 19 точки. Ева Янева приключи с 12 точки.