Волейболистите от националния отбор на България за юноши младша възраст (кадети) започнаха с победа участието си на Световното първенство в Аржентина. Момчетата на Мирослав Живков победиха драматично домакина на шампионата с 3:2 гейма (23:25, 25:23, 21:25, 25:16, 15:8). Мачът бе от група “А” на турнира и се игра пред 3000 зрители в зала "Полидепортиво Мунисипал" в град Алмиранте Браун.

Най-резултатен за българския тим бе капитанът Станислав Величков с 20 точки, а Петър Ненков завърши с 18 точки, включително невероятните 8 блока. За "гаучосите" Гонзало Лапера реализира страхотните 29 точки.

Българските юноши излязоха начело във временното класиране в групата с 2 точки, колкото има и САЩ след успеха си над Египет също с 3:2 гейма, но българите имат по-добър точков коефициент. Тази нощ от 00:00 часа българско време България ще играе именно срещу янките.

АРЖЕНТИНА - БЪЛГАРИЯ 2:3 (25:23, 23:25, 25:21, 16:25, 8:15)

България: Иван Иванов 15, Веселин Илиев, Георги Сеганов 1, Станислав Величков 20, Петър Ненков 18, Красимир Георгиев 9 - Иво Драмов–либеро (Радослав Попов 8, Димитър Маринков 1, Кирил Меретев, Георги Стойков)