В последния си мач преди да гостува в Самоков на Марек Юнион Ивкони за среща от волейболната Шампионска лига първенецът на испанската Суперлига КАИ (Теруел) постигна разгромна победа като гост над опашкаря в класирането Сарагоса с 3:0 (25:11, 25:15, 25:8).

Разликата в класите между двата отбора позволи на старши-треньора Оскар Новийо да направи някои промени в шестицата си за третия гейм. Разпределителят Серхио Аранц и "четворката" Николас Ронки бяха измежду тези, които останаха в основния състав за целия мач, като първият получи най-високата статистическа оценка, а вторият стана най-резултатен в срещата с 14 точки, пише bgvolleyball.com. Центърът Мануел Парес впечатли с 5-те си блокади през първите два гейма, докато влезлият само в третата част Хосе Мигел Сугранес се отличи с 3 аса.

С 5 победи от 5 мача дотук КАИ е водач във временното класиране. На 17 ноември (събота) шампионът на Испания посреща Клуб Виго (Виго), а преди това на 15 ноември (четвъртък) от 19:30 часа гостува на шампиона на България в зала "Арена Самоков".