Калиакра (Каварна) победи УНСС (София) с 3:1 гейма (28:30, 25:13, 25:21, 25:21) във втория ден от финалния турнир на Висшата лига за мъже и вече е сигурен член на Суперлигата ни по волейбол от следващия сезон.

Отборите, участващи в надпреварата, имат да изиграят по още три срещи, но авансът на тима от Каварна в челото вече и теоретически не може да бъде стопен.

Заради големия залог на мача, който осигуряваше на домакините участие в елита, Калиакра започна сковано и въпреки че водеше до второто техническо прекъсване позволи на УНСС да спечели първия гейм. Във втората част обаче възпитаниците на Петър Дочев успяха да се мобилизират и затвориха с аванс от 12 точки, информира volleyball.bg. Третият гейм беше по-равностоен, но в завършващата му фаза каварненци, макар и трудно, успяха да победят с 4 точки разлика. В заключителната четвърта част състезателите на УНСС започнаха да грешат повече от домакините и отново отстъпиха с 4 точки. /БЛИЦ