Капитанът на женския национален отбор по волейбол Страшимира Филипова изрази огорчението си от лошия старт в СветовнотоГран При в Китай. Тя отчете, че мачът е бил много ценен за тима, най-вече за трупане на опит и самочувствие.

България започна с тежка загуба участието си на турнира Гран при. Домакините победиха момичетата на Марчело Абонданца с 3:0 (25:13, 26:24, 25:23). Утре българките ще срещнат във втората си среща Холандия, която по-рано днес победи категорично Куба също с 3:0 гейма. Двубоят е от 9:30 часа наше време.

След мача пред сайта fivb.org Страшимира Филипова коментира, че отборът е започнал неуверено мача. Във втория и третия гейм състезателките постепенно са натрупали самочувствие и са били напълно равностойни на съперничките.