Женският волейболен отбор на Казанлък Волей допусна две загуби от гостуващия тим на "Левски" в контролни срещи.

В първата среща домакините отстъпиха с 0:3 (24:26, 24:26, 25:27) гейма, а във втората с 2:3 (26:24, 25:15, 24:26, 24:26, 12:15) гейма.
За Казанлък волей не игра новото попълнение - украинката Наталия Клименова, която все още чака издаването на входна виза за България.

Във втората контрола днес домакините бяха по-добрият отбор в първите два гейма. В третата част столичанки дръпнаха със 7 точки аванс за 20:13, но момичетата на Петър Дочев намериха сили и стигнаха до ново ново равенство - 23:23.

След това обаче изпуснаха отново 2 мачбола, с които спокойно можеха да спечелят мача класически. Казанлъчанки отстъпиха инициативата и допуснаха гостенките не само да им поведат в резултата, но и да им измъкнат гейма с 26:24 точки.

Същият резултат 26:24 за "сините" се повтори и в четвъртата част и така се стигна до решителния тайбрек, в който гостенките спечелиха с 15:12, с което и срещата.

Много добро включване за тима на Казанлък Волей направи 14-годишната Василена Паланова от девическата школа на клуба. Най-резултатна в двата мача срещу софиянци беше основният диагонал на "розите" Веселина Григорова.

С тези два мача казанлъчанки направиха официалното си представяне пред многобройните си фенове за новото първенство в Националната волейболна лига сезон 2013/2014 година, което стартира през следващата седмица.