Звездата на българския волейбол Матей Казийски и съотборниците му от Итас Диатек (Тренто) спряха победната серия на Рома Волей (Рим) в италианската Серия А1. Тренто спечели като гост с 3:1 (25:13, 25:23, 22:25, 25:17) в мач от 9-ия кръг.

Звездата и капитан на трентинци Матей Казийски изигра отличен мач и стана втори по резултатност с 14 точки, а Османи Хуанторена завърши с 22. Цветан Соколов, който влезе като резерва в първия и третия гейм, а в четвъртия започна като титуляр, се отчете с 6 точки. За Рома Иван Зайцев също реализира 22 точки.

Тренто остана начело във временното класиране с 24 точки след 8 победи и 1 загуба. В следващия 10-и кръг шампионите на Италия са домакини на вицешампиона Бре Банка Ланути (Кунео) в дербито на кръга. Мачът е в неделя (18 декември) от 18:30 часа българско време и ще бъде предаван по италианската телевизия Rai Sport 1./БЛИЦ