Воденият от Радостин Стойчев Халкбанк (Анкара) постигна четвъртата си победа в Група F в Шампионската лига. Отборът си осигури класиране напред в престижната надпревара, след като спечели срещу австрийския Хипо Тирол (Инсбрук) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:15) след 66 минути игра. Матей Казийски допринесе за успеха със 7 точки. Българското участие в този мач бе допълнено и от рефера Добромир Добрев, който беше в ролята на втори съдия.

С пълен актив от 12 точки дотук Халкбанк е начело в класирането, следван от полския Ястжембски Венгел с 9 точки и румънския Томис (Констанца) с 3. На теория турският тим може да бъде изместен най-ниско до второто място в крайното класиране, но дори в този случай няма как да остане като най-слаб измежду седемте подгласника. На 11 февруари в Анкара е второто издание на българския сблъсък между Халкбанк и Томис./БЛИЦ