Итас Диатек Трентино (Тренто) се класира за полуфиналите в шампионата на Италия след като затвори четвъртфиналната си серия с Марми Ланца (Верона) с 3:0 победи. В третия мач, воденият от Радостин Стойчев Трентино спечели у дома с 3:0 (2521, 25:17, 25:21), съобщава bulgarianvolley.

Матей Казийски стана един от двамата топреализатори на мача, отбелязвайки 13 точки (1 ас, 9 атаки, 3 блокади). Другият бе съотборникът му Емануеле Бирарели.

Другият български национал в Трентино Цветан Соколов, който замени титулярния диагонал Леандро Висото през втория гейм и остана в игра до карая, записа 5 точки (4 атаки, 1 блокада). Йордан Гълъбинов не се появи на терена за Марми Ланца.

По програма полуфиналните плейофни серии трябва да започнат на 18 април, като съперник на Трентино ще бъде победителят от четвъртфинала Тренквалдер (Модена) - Лубе Банка Марке (Мачерата).

Другият "български" четвъртфинален плейоф, между Бре Банка Ланнутти (Кунео) с Владимир Николов и Копратлантиде (Пиаченца) с Христо Златанов, започва днес в Кунео./БЛИЦ