Воденият от българина Радостин Стойчев тим, в чийто редици е и българският национал Матей Казийски, срази като гост Пиаченца, в чийто състав пък се подвизава българинът с италиански паспорт Христо Златанов, с 3:0 гейма (25:23, 25:11, 26:24) в четвърти мач от финалния плейоф.

С основен принос за успеха на Тренто отново бе Матей Казийски, който бе най-резултатен за победителите с 13 точки. За най-полезен играч (MVP) на мача обаче бе определен сръбският разпределител Никола Гърбич. Другият българин в състава на шампионите Красимир Стефанов отново не влезе в игра. За отбора на Пиаченца Христо Златанов бе най-полезен с 15 точки, но това не бе достатъчно за успех.

С победата над Пиаченца Казийски и компания изравниха резултата във финалната серия на 2:2 победи и чакат с нетърпение петият решителен мач в неделя от 19:30 часа българско време. /БЛИЦ