Матей Казийски и съотборниците му в Тренто поведоха във финалния плейоф на италианската Суперлига. Избраниците на треньора Радостин Стойчев направиха драматичен обрат от 0:2 до крайното 3:2 гейма (23:25, 17:25, 29:27, 28:26, 15:12) у дома срещу Модена в спор №1 от финала, игран тази вечер пред над 3500 зрители в зала "Пала Тренто". Така трентинци поведоха с 1-0 победи. Играе се до 3 успеха от 5 мача. Втората среща между двата тима е в сряда (6 май) от 21:30 часа българско време в Модена.

Казийски изигра поредния си много силен мач за Тренто, стана най-резултатен с 21 точки (4 блока, 2 аса, 54% ефективност в атака, 57% позитивно и 37% перфектно посрещане) и бе определен за най-полезен играч (MVP) на мача. Гръцкият диагонал на трентинци Митар Джурич също заби 21 точки (1 блок и 45% ефективност в атака) за победата. За Модена Неманя Петрич (3 блока, 3 аса, 65% ефективност в атака, 50% позитивно и 33% перфектно посрещане) и Ървин Нгапет (1 блок, 1 ас, 52% ефективност в атака, 68% позитивно и 36% перфектно посрещане) реализираха страхотните 32 и 27 точки, но това не беше достатъчно за успеха. Драмата продължи 2 часа и 27 минути.