Матей Казийски и съотборниците му в Тренто отново поведоха във финалния плейоф в италианската Суперлига. Българската волейболна суперзвезда и компания буквално отнесоха у дома настоящия шампион Кучине Лубе (Чивитанова), с Александър Николов в състава, с 3:0 гейма (25:17, 25:20, 25:16) в мач №3 от финала помежду им, игран тази вечер в пълната с близо 4000 зрители зала "БиЕлЕм Груп Арена".

Трентинци водят с 2:1 успеха, а четвъртата среща ще е на 14 май, като домакин е Кучине Лубе.

38-годишният Казийски, който отново получи повиквателна за националния отбор на България, но все още не е отговорил дали ще се завърне в състава на "трикольорите", завърши с 18 точки и беше най-резултатен за победителите. Неговият съотборник Алесандро Микелето добави още 15 точки.

За гостите 19-годишният ни национал Александър Николов се отличи със 7 точки. Габриел Гарсия Фернандес и Марлон Янт се отличиха с по 9 в полза на Чивитанова в срещата, продължила малко повече от един час.