Волейболист №1 на България и Европа за 2007 година Матей Казийски изигра феноменален мач за шампиона на Италия – Итас Диатек (Тренто). Българинът реализира 25 точки (67 % ефективност в атака) за победата на тима си над вицешампиона на Гърция Панатинайкос с 3:1 (22:25, 25:23, 25:16, 25:16) в приятелска среща.

Гостите от Панатинайкос поведоха в мача с 1:0 гейма, но това само даде стимул на тима на Радостин Стойчев. Последваха 3 ударни части за шампионите на Италия, които смазаха своите съперници в 3-ия и 4-ия гейм с 25:16 и 25:15. Освен с отличната си атака и 25-те си точки Матей Казийски бе и най-добрият изпълнител на начален удар, като записа 6 аса.

Другият български волейболист в състава на Тренто Красимир Стефанов записа 13 точки за успеха. Доре Дела Лунга пък се отчете с 15 точки. Най-добре за Панатинайкос се представи колумбиецът Либерман Агамес със 17 точки. Германецът Бьорн Андрае добави 13 точки, а французинът Рено Ерпе - 5.

Срещата бе част от подготовката на Тренто за участието му в мача за Суперкупата на Италия срещу Лубе Банка Марке (Мачерата), който ще се играе на 20 септември във Флоренция./БЛИЦ