Матей Казийски заби 26 точки при успеха на Тренто в голямото дерби с Кунео с 3:2 гейма (25:20, 25:19, 22:25, 33:35, 15:11) в мач от 10-ия кръг на първенството. Капитанът на българския национален отбор и Тренто стана най-резултатен и беше избран за най-полезен играч (MVP) на двубоя. Домакините от Тренто поведоха с 2:0 гейма, но загубиха следващите два. Драматичен беше четвъртият гейм, който Кунео измъкна с 35:33 след грешка на Матей Казийски и блокада на Луиджи Мастранджело. В тайбрека домакините поведоха с 10:8 и 13:9, след което триумфираха с 15:11.

Втори по резултатност за Тренто след Казийски стана Османи Хуанторена с 21 точки, гръцкият център Митар Джурич заби 17. Другият българин в състава Цветан Соколов се включи много добре в третия гейм, остана до края и завърши с 12 точки. За Кунео бившият играч на трентинци Леандро Висото също реализира 26 точки, а французинът Ървин Нгапет се отчете с 22 точки.

Тренто продължава да е на първо място във временното класиране с 26 точки след 9 победи и 1 загуба. В следващия кръг Казийски и компания са гости на Сислей (Белуно). Срещата е на 26 декември (понеделник) от 19:00 часа българско време. Преди това, на 22 декември (четвъртък), отборът гостува на полския ЗАКСА в двубой от 4-ия кръг в Група "С" на Шампионската лига./БЛИЦ