Матей Казийски реализира 23 точки и беше най-резултатен при победата на Тренто над иранския Пайкан с 3:1 гейма (25:20, 25:21, 25:27, 25:19) в мач от група "Б" на световното клубно първенство по волейбол в Бетим (Бразилия).

С успеха италианците, които са рекордьори на надпреварата с пет титли, си гарантираха класиране за полуфиналите заедно с другия отбор в групата - бразилския Минас, тъй като Пайкан допусна второ поражение и загуби шансове да продължи напред.

Тренто и Минас ще играят в пряк двубой за първото място тази нощ.

Дебютантът в състезанието Перуджа също стартира с успех - 3:0 гейма над бразилския Волей Рената (25:22, 25:16, 25:21) в група "А" и си осигури продължаване напред заедно със защитаващия титлата си домакин Сада Крузейро. Капитанът Вилфредо Леон беше най-резултатен за италианците с 13 точки.

Перуджа и шампионите от миналия сезон ще определят победителя в групата в пряк двубой утре рано сутринта българско време.