Турският Халкбанк (Анкара) с Цветан Соколов постигна ценна победа в група D на волейболната Шампионска лига и остава в битката за второто място. Халкбанк спечели трудно с 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:19) при гостуването си на австрийския Хипо Тирол (Инсбрук). Българският диагонал се включваше да помага като резерва в първия, втория и четвъртия гейм, но не успя да запише точка. Топ реализатор стана френският национал Кевин Льо Ру, който заби 25 точки. 11 добави полякът Михал Кубяк. За домакините 15 точки отбеляза естонецът Ренее Тепан.

В другия мач от тази група европейският шампион Зенит (Казан) с Теодор Салпаров не срещна проблеми при визитата си на черногорския Будванска Ривийера (Будва) с Венелин Кадънков в групата. Руският гранд спечели с 3:0 (25:17, 25:16, 25:17) за 64 минути. Теди Салпаров нямаше много работа, като получи само 13 топки и показа типичната за него стабилност (62 % позитивно и 23 % перфектно посрещане), пише Bgvolleyball.com. Със 17 точки се отличи Виктор Полетаев, а 16 точки добави американецът Матю Андерсън. Венелин Кадънков не се появи в игра за Будва.

В класирането води уверено Зенит с 5 победи и 15 точки (геймово съотношение 15:1). Халкбанк се изкачи на втора позиция с 8 точки, а Хипо Тирол изостава на трето място с 6.