Българският национален отбор по волейбол излиза срещу Германия от 21:00 часа в четвъртфинален двубой от Европейското първенство в Полша. Нашите успяха да обърнат с 3:2 домакините и ще излязат срещу немската машина в спор за място сред първите четири.

Съперникът не е непознат за нашите волейболисти. За последните 4 години сме се изправяли срещу Германия цели 14 пъти.

През 2011 и 2012 година се срещаме с тях на Световната лига. В края на 2010 в същата надпревара побеждаваме Германия с 3:0 в спор за седмото място.

На 12 май миналата година пък нашите загубиха полуфиналната среща от Олимпийските квалификации в София, а след двубоя тръгнаха проблемите между федерацията и Радо Стойчев, който тогава бе начело на тима.

Отново Германия е на пътя на България и на самите Олимпийски игри в Лондон. Там обаче нашите са безкомпромисни и бият с 3:1 гейма, като впоследствие отпадат на полуфинала от Русия.

На Европейското първенство през 2011 година нашите отново са в група с Германия и стигат до успех с 3:1, който помага за второто място в крайното класиране в групата. Германците пък отпадат след 3 загуби от 3 срещи.

Последната ни среща с немците бе преди 4 дни, в груповата фаза на Евроволей, когато България отстъпи с 3:2 гейма и това бе причината да се наложи да играем осминафинал с Полша.

Сухата статистика показва, че от 14 двубоя имаме 8 победи срещу 6 за Германия. Геймовото съотношение отново е в наша полза - 33:26.

С оглед на срещите на България с Германия в последните 4 години можем да бъде оптимисти за изхода да срещата тази вечер, но както се казва мач с мач не си прилича. Затова нашите волейболисти трябва да дадат най-доброто от себе си, а цяла България да ги подкрепи. Така че - да се стягат германците. Хайде, юнаци, с вас сме!