Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър продължи победната си серия, записвайки четвърти пореден успех от началото на сезона в Суперлигата. Амбициозният тим от Пазарджик сътвори обрат и се наложиха като гост над ЦСКА с 3:2 гейма (23:25, 25:17, 21:25, 25:16, 15:12). Интригуващият мач се състоя в зала "Васил Симов" в столицата.

По този начин играчите на Атанас Петров продължават да са втори във временното класиране с 11 точки след 4 победи от 4 мача, с колкото са и шампионите от Нефтохимик начело, но с 12 точки. "Червените" пък са осми с 1 победа и 3 загуби от началото на сезона.

Най-полезен за Хебър стана македонският национал Александър Ляфтов с 18 точки. Тодор Алексиев и канадският диагонал Брадли Гънтър добавиха съответно 16 и 15 точки за успеха над ЦСКА.

За "армейците" ветеранът Христо Цветанов и влезлият като резерва Симеон Александров се отчетоха с 14 и 12 точки.

С поредната победа Хебър отново загатна, че мечтае за нещо голямо - спечелването на шампионската титла този сезон.