Волейболистите на Хебър загубиха като гости от испанския Гуагуас (Лас Палмас) с 0:3 (21:25, 22:25, 21 :25) в първия мач от квалификационната фаза в Шампионската лига.

Реваншът е на 14 октомври в зала „Васил Левски“ в Пазарджик. Българският тим ще трябва да търси задължителна победа у дома с 3:0 или 3:1, за да може да докарат развоя до "Златен гейм".

Старши-треньорът на тима Камило Плачи не можа да води тима в този двубой поради здравословен проблем. Играчите на Хебър бяха под ръководството на първия помощник-треньор Мартин Бланко Коста и другия помощник-треньор Данаил Милушев.

Двубоят започна напълно равностойно, но в крайна сметка домакините дръпнаха напред и спечелиха първия гейм с 25:21 след ас.

През втората част Хебър отново игра като равен с равен със своя съперник, но в решителните точки на финалната права отново отстъпи, този път с 22:25.

В третия гейм картинката се повтори и беше почти идентична като в първия 21:25 и загуба с 0:3.

ГАУГАС, ЛАС ПАЛМАС - ХЕБЪР 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

ГАУГАС: Паула Ренан Бертасони, Йосвани Ернандес, Хорхе Алманса, Борха Руис, Гилерме Адже, Матю Найдж - - Алехандро Фернандес-либеро (Анхел Родригес) Старши треньор: Серхио Камареро

ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Якопо Масари, Пламен Шекерджиев, Виктор Йосифов, Николай Къртев - Теодор Салпаров-либеро (Тодор Алексиев, Гьорги Гьоргиев, Стойко Ненчев).  Треньор: Мартин Бланко Коста.