Хебър допусна третата си поредна загуба в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол, след като в среща от група "В" отстъпи на Халкбанк Анкара с 2:3 (19:25, 20:25, 25:19, 25:22, 7:15) в Пазарджик.

"Тигрите" поведоха с 10:8 и 15:13 в първата част, но допуснаха отбелязването на седем безответни точки и обрат до 17:23, за да изостанат в резултата при 19:25.

Във втория гейм Хебър навакса пасив от 6:10, но по-късно турският гранд отново излезе напред след 19:16, за да поведе с 2:0 след 25:20.

В третата част от двубоя играта беше равностойна, а домакините взеха преднина от 16:13, за да намалят изоставането си при 25:19.

След това Хебър се добра до равенство, печелейки и четвъртия гейм при 25:22.

В тайбрека Халкбанк взе преднина от 9:3, за да затвори двубоя при 15:7 след повече от два часа игра в зала "Васил Левски".

Най-резултатен за домакините стана италианецът Якопо Масари с 13 точки, а съотборникът му и бивш национал Тодор Алексиев добави още 12 точки.

За Халкбанк, който имаше превъзходство в атака, с 15 точки завърши Нимир Абдел-Азиз.

На 14 декември Хебър гостува на полския Заверче в следващия си мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Пазарджиклии остават на четвърто място в класирането в група "В".

В другата среща лидерът Заверче загуби с 1:3 (21:25, 25:20, 27:29, 25:27) у дома срещу Берлин Волейс.