Мъжкият национален отбор на България загуби първата си официална контрола преди Световната лига, след като пред повече от 600 зрители в зала "Христо Ботев" в София падна с 0:3 (19:25, 19:25, 23:25) от Холандия. Българският отбор все още не е в пълен състав, след като се чакат към тима Цветан Соколов, Валентин Братоев и Виктор Йосифов, които приключиха клубните си ангажименти по-късно. Заради контузии пък отсъстват Теодор Тодоров и Светослав Гоцев.

В първия гейм Холандия започна доста по-уверено мача и натискаше със силния сервис предимно на разпределителя Нимир Абделазис. Така Лалетата направиха преднина от няколко точки, която им позволи да поведат с 1:0 след 25:19.

Във втората част селекционерът на България Камило Плачи опита да промени нещо с включването на Добромир Димитров и Венцислав Рагин на мястото на Георги Братоев и на Николай Николов. Холандците обаче продължиха със силен сервис и атака и стигнаха до 2:0 след ново 25:19.

В третия гейм канонадата от сервис на холандците продължи с пълна сила и те поддържаха преднина от три точки почти през цялото време.

Най-резултатен в мача стана капитанът на България Тодор Алексиев, който реализира 18 точки. За Холандия 14 записа Йеруен Раувердинк.

Следващите контроли на националите са срещу Иран във Варна в края на следващата седмица.