Съперникът на КВК Габрово (Габрово) в турнира Чалъндж Къп - Копра Елиор (Пиаченца), отпадна на четвъртфинал за Купата на Италия. Тимът допусна драматичен обрат с 2:3 (25:22, 25:22, 18:25, 18:25, 6:15) от Каза (Модена).

Всичко започна отлично за Копра, който поведе с 2:0 гейма за по-малко от час. Капитанът Христо Златанов отново бе на линия след като изкара настинка преди няколко дни и реализира 17 точки. След това обаче гостите обърнаха резултата и спечелиха двубоя. С 21 точки най-резултатен стана латвиецът Гундарс Целитанс, 20 добави белгиецът Сам Дероо. За Копра най-много точки направи Алесандро Феи - 18, 13 добави Самуеле Папи.

Каза (Модена) ще играе на полуфинала в Медиоланум Форум д′Асаго срещу шампионите на Италия Лубе Банка Марке (Мачерата). Полуфиналите за Купата на Италия са в събота, 29 декември./БЛИЦ