Италианският Копра (Пиаченца) очаквано се класира за 1/2-финалите в третия по сила европейски клубен турнир – за Купата на претендентите. Българският волейболист Христо Златанов и съотборниците му спечелиха чисто и реванша в четвъртфиналния сблъсък с беларуския Строитель (Минск). За 70 минути те надиграха своите гости с 3:0 гейма (25:23, 25:18, 25:18).

Българският волейболист допринесе за успеха с 50% перфектно посрещане и с 14 точки (1 ас, 12 атаки, 1 блокада) като стана втори по резултатност в своя тим и в мача изобщо, информира bgvolleyball. Неговият съотборник Алесандро Феи стана топреализатор на срещата със 17 точки.

На 1/2-финала "Вълците" ще се изправят срещу чешкия тим, който елиминира българския ЦСКА (София) от турнира – Дукла (Либерец). Двата мача трябва да се изиграят между 26 февруари и 3 март като Копра е домакин в първия от тях.