Носителят на Купата на Италия Копра (Пиаченца) допусна поражение с 2:3 гейма (21:25, 23:25, 25:22, 25:17, 14:16) при гостуването си на новака Тонацо (Падуа) в мач от 11-ти кръг на Суперлигата. Домакините започнаха силно и успяха да поведат с 2:0, като тогава треньорът на гостите Андреа Радичи усети, че това не е деня на кубинския диагонал Рейдъл Поей и го замени с холандеца Тийс Тер Хорст. Промяната имаше ефект, а огромна част от нападението на тима за пореден път се падна на плещите на вездесъщия Христо Златанов, пише bgvolleyball. И като истински капитан той се справи брилянтно, след като заби 27 точки (4 аса, 2 блокади, 53 % в нападение). По този начин Златанов има вече над 7000 точки с екипа на "вълците" или точно 7026. Въпреки че не му беше ден, кубинецът Поей добави 13 (1 ас, 33 % в атака).

За Тонацо по 22 точки записаха аржентинецът Гонсало Кирога (3 аса, 58 % в нападение) и Матия Росо (2 аса, 2 блокади, 46 % в атака), като капитанът Росо бе избран за MVP. Така новаците от Падуа записаха втора победа в елита и вече са на десето място със 7 точки, а Копра остава на осмото с 15.