Волейболният шампион на Румъния при жените Томис (Констанца), в който играе българската националка Цветелина Заркова, започна със загуба в Шампионската лига. В Томис е и друга българка – Радосвета Тенева-Миличевич. Възпитаничките на треньора Дарко Закоч паднаха у дома от азербайджанския първенец Азеррайл (Баку) с 0:3 (19:25, 18:25, 22:25) в мач от 1-ия кръг в Група "D". Първи съдия на срещата беше българинът Илиян Георгиев.

И двете българки взеха участие в двубоя. Ради Тенева започна титулярка, но бе сменена във втория гейм, докато Цвети Заркова влезе като резерва в първата част и игра и през втората. И двете отбелязаха по 2 точки. Най-резултатна за Констанца беше Ана Кристина Казачу с 12 точки. За Азеррайл звездата на тима Полина Рахимова реализира 27 точки.

В следващия кръг волейболистките на Констанца гостуват на европейския клубен шампион - турския гранд Вакъфбанк Телеком (Истанбул). Мачът е следващия четвъртък (8 декември) от 19:30 часа българско време./БЛИЦ