Капитанът на българския национален отбор по волейбол Цветан Соколов получи контузия на глезена при победата на Динамо (Москва) като гост на френския Монпелие с 3:0 (25:23, 25:22, 25:10), която класира руснаците на финала на турнира за купата на CEV.

Диагоналът пострада при резултат 6:9 точки във втория гейм при лошо приземяване след блокада. Той беше заменен принудително и не игра повече в двубоя.

Българинът завърши срещата със 7 точки, а Динамо постигна втори успех в полуфиналната серия срещу Монпелие след 3:1 гейма в първия мач като домакин.

Соколов ще се подложи на обстойни медицински прегледи в Москва, след които ще има яснота за сериозността на травмата и срока на възстановяване. Той обаче със сигурност ще пропусне мача на Динамо от руското първенство срещу Газпром-Югра в Сургут в неделя.